Výběr semen ke klíčení je bohatý

Když se člověk rozhodne pustit do pěstování klíčků a pořídí si k tomu vše potřebné (a toho je mimochodem opravdu málo), tak začne uvažovat nad tím, jaká semena ke klíčení by bylo nejlepší zvolit. Jisté je, že v tomto případě má každý na výběr několik desítek druhů různých rostlin, na jejichž výhoncích si zaručeně pochutnáte.
klíčky v misce
A jejich klíčení bude také poměrně snadné, tím spíše, pokud jste vybavení speciálními nádobami na klíčení v podobě stohovatelných misek na klíčení anebo sklenice na klíčení. Semínka na klíčení tak můžete vybírat buď podle toho, jak velké, křupavé a šťavnaté výhonky byste si chtěli napěstovat – a v tomto případě platí, že ta větší semena vám poskytnou i větší a křupavé klíčky, anebo si můžete vybírat také podle toho, zda očekáváte spíše svěží, nasládlou či pikantní chuť. K semenům, která poskytují velké a šťavnaté výhonky patří nepochybně semena mungo fazolí, hrachu či sóji, naopak velice pikantní budou výhonky hořčice, řeřichy anebo rokety. Zaujme vás možná i v současnosti velice populární chia semínko. Dostupné jsou i různé předem namíchané směsi, například pikantní směs či jemná směs, jejichž název napovídá, co od nich máte očekávat. Semínka si můžete pořídit na mnoha různých místech, jedná se o poměrně dostupné zboží, což znamená, že je také poměrně levné.
rozklíčeno
Ovšem vzhledem k tomu, že budete klíčky následně přímo konzumovat, měli byste v každém případě velmi dbát na kvalitu zakoupených semen. Ideální jsou ta v bio kvalitě, naopak velice nevhodné až nebezpečné jsou semena z běžného zahradnického obchodu, která jsou určena pro výsev, což znamená, že bývají velmi často namořená nebezpečnými látkami. Takovým semenům by se měl každý pěstitel zdálky vyhnout, jinak riskuje namísto zdraví prospěšné svačiny dlouhý pobyt v nemocnici, případně i vážné škody na zdraví. Každopádně pokud se budete při výběru semen řídit těmito několika jednoduchými pravidly, tak rozhodně nešlápnete vedle.